Komplexní technologická zařízení pro zpracování kovů
Domovská stránka > Kontakty > Co je orbitální svařování

Co je orbitální svařování

Co je orbitální svařování
Orbitální svařování je moderní metodou svařování trubek z uhlíkatých materiálů, ale i nerezu nebo titanu. Největšími výhodami tohoto druhu svařování jsou: vysoká efektivita, automatizace, zamezení nepřesností vzniklých při ručním svařování. Kořeny revolučního přístupu ke spojování materiálů sahají do USA 70. let 20. století. V Americe byl tento postup nejdříve aplikován v leteckém průmyslu a kosmickém výzkumu. O několik let později nalezla tato metoda uplatnění i jinde. Orbitální svařování se od 80. let minulého století začalo využívat v chemickém, ropném a potravinářském průmyslu. 
Co je orbitální svařování

Výběr svařovací hlavy je důležitý. Každá má své plusy i mínusy

Při používání metody orbitálního svařování se použivá několik typů takzvaných svařovacích hlav.
  • Uzavřené svařovací hlavy (USH) jsou konstruovány s uzavřenou svařovací komorou, která je zaplněna inertní atmosférou. Po upnutí hlavy se pohybuje pouze hořák s podavačem drátu. USH se používají v místech s enormně proudícím vzduchem a kde není možný rozstřik taveniny. Výhodou UHS je možnosti využití jedné ovládací rukojeti pro určitý rozsah průměru potrubí s více upínacími čelistmi nebo kompaktní velikost hlav. Nevýhodou naopak je nemožnost vizuální kontroly procesu.
  • Otevřené svařovací hlavy (OSH) mají jednodušší konstrukci. Zpravidla se jedná o zmenšený klasický TIG hořák s podavačem drátu. Systém se pak skládá s upínacích kleští, vedení hořáku a pohonné části. OSH je vhodné zejména na svařováníé větších průměru trubek a potrubí. Disponují masivnějším upínacím mechanismem a možností okamžité kontroly. Při procesu dochází k použití menšího množství použitého ochranného plynu. Překážkou pak mohou být velké nároky na prostor.
  • Hlavy pro svařování spojů trubka - trubkovice jsou specifickým typem otevřené hlavy, která se používá především při výrobě tepelnách výměníků.
GFX_3_0_OBR z kat.jpg

Nekompromisní kvalita od předních světových výrobců

Společnost ARC-H a. s. přináší moderní technologie předních světových výrobců. V našem portfóliu najdete jak techniku sloužící k samotnému orbitálnímu svářování, tak moderní přístroje a příslušenství pro orbitální dělení a úkosování:
 
 
Prohlédněte si nabídku společnosti E. H. WACHS, která se specializuje na těžké orbitální dělení a úkosování, nebo zabrouzdejte do portfólia společnosti E. JANKUS, mezi jejíž specializaci patří systémy pro plynovou ochranu kořene svaru, brusky na elektrody a další příslušenství.

Kontaktujte nás pro více informací

Telefon +420 377 221 145
Kontaktujte nás
 *
 *
 *
 *
 *
Políčka s hvězdičkou jsou povinná.

Aktuality

Črc18

Kemppi - nové TIGové svařovací zdroje

Kemppi - MasterTig nové generace AC a DC TIG svařování, stanovuje nové standardy pro kvalitu svaru, použitelnost a energetickou účinnost. Zavolej, vyzkoušej, objednej a svařuj s neobyčejnou finskou kvalitou. více >>>
Kvě14

Nový katalog kukel KEMPPI

Novinky ve světe kukel. Koukněte kam se ubírá dnešní trend. Nové kukly již máme skladem a jsme připraveni za Vámi vyrazit. Neboj se kontaktovat svého obchodníka. více >>>
Dub12

AKCE FASTMIG X

Jak jsme slíbili tak jsme dodrželi. Přinášíme druhou akci v tomto roce, která bude trvat do 30.6.2019. Na druhé tři měsíce tohoto roku jsme si vzali do parády pulzní zdroje FASTMIG X a rozhodli jsme se Vám je nabídnout v následném akčním letáku. více >>>
archiv aktualit
© 2019 | ARC-H a.s. |  Doudlevecká 17, CZ 301 00 PLZEŇ | +420 377 221 145 | arc@arc-h.cz
Firma je zapojena do "Systému sdruženého plnění EKO-KOM", pod klientským číslem EK-F00027648.V ceně je zahrnut recyklační poplatek REMA systém (www.remasystem.cz). 
Torrimex Facebook

Kontakty