Komplexní technologická zařízení pro zpracování kovů
Domovská stránka > Produkty > Automatizace > Svařovací buňky

Svařovací buňky ARC-IN 250 M/2 a 250 E/2

Technický popis :

Robotizované pracoviště je navrženo jako samostatná buňka s kompletní technologií pro svařování robotem.

Buňka je složena ze čtyř hlavních částí:

  • Podesta, ve které jsou umístěny kanály pro rozvod vzduchu, el. energie a přepravu.
  • Na podestě je umístěn manuálně (M), nebo elektricky (E) otočný stůl po 180° s pneumatickou aretací svařovací polohy, tlumiči dorazů a pneumatickou brzdou. Má dvě samostatná pracoviště s nosností 250 + 250 kg předělená plentou, s přívody vzduchu pro polohovadla, nebo přípravky. Otočný stůl je spojen pevným rámem s podstavcem, na kterém je umístěn svařovací robot. Uvnitř buňky je umístěna čistící a frézovací stanice pro svařovací hořák.
  • Nad pracovním stolem je umístěn trychtýř s ventilátorem pro odtah zplodin. Ty jsou vedeny potrubím do filtrační jednotky zavěšené na zadní stěně opláštění. Uvnitř trychtýře je umístěno osvětlení celého pracovního stolu.
  • Bezpečnostní opláštění je umístěno na podestě a vytváří tak s trychtýřem odsávání kompaktní pevný celek. Na čelních sloupcích opláštění jsou umístěn tlačítka aretace stolu „E – Stop“. V zadní části je instalována el. rozvodná skříň, regulační ventil vzduchu s filtrem, ovládací panel robota rozvody el. energie. Dále je na podestě umístěn svařovací zdroj, láhev s ochranným plynem a sud se svařovacím drátem. Boční posuvné dveře jsou zajištěny koncovým bezpečnostním spínačem, který automaticky vypne celý výrobní proces při otevření dveří. Na boční stěně je umístěno průhledné okno se světelným filtrem, pro vizuální kontrolu procesu svařování. Řízení robota je propojeno 12m kabelem s ručním ovládáním „Teach Pendant“, kde si obsluha řídí, ovládá, programuje a nastavuje celý výrobní proces.
Celá svařovací buňka se dá při změně projektu pracoviště převést vysokozdvižným vozíkem.
Svařovací buňka

Technická data: 

Délka podesty - 3 700 mm
Délka s vyložením otočného stolu - 4 600 mm
Šířka - 2 200 mm
Výška bezpečnostního opláštění - 2 300 mm
Výška s trychtýřem a ventilátorem - 3 100 mm
Nosnost stolu - 250 kg + 250 kg
Váha - 2 500 kg
Váha se zařízením a vybavením - cca 3 300 kg
Elektrický příkon (robot, svařovací zdroj, odsávání) cca 4 kW

Zařízení :

Robot: FANUC AM 100iC
Řídící systém: R - 30iA Mate
Svařovací zdroj: KEMPPI - KempArc Synergic 300
Hořákové příslušenství: BINZEL
Čistící a frézovací stanice: ISH LTD. - BRS - 2007
Filtrační jednotka s ventilátorem: EUROMATE - SFD + FAN28


Podle požadované technologie lze svařovací buňku vybavit jinými typy zařízení.
Schéma buňky
Schéma buňky

Mezinárodní  strojírenský veletrh v Brně 2019

Srdečně Vám zveme na návštěvu naší expozice na MSV 2019 v Brně v termínu 7.-11.10.2019 - pavilon G2, stánek 056. Těšíme se na Vaší návštěvu. Více informací zde.

Aktuality

Črc18

Kemppi - nové TIGové svařovací zdroje

Kemppi - MasterTig nové generace AC a DC TIG svařování, stanovuje nové standardy pro kvalitu svaru, použitelnost a energetickou účinnost. Zavolej, vyzkoušej, objednej a svařuj s neobyčejnou finskou kvalitou. více >>>
Kvě14

Nový katalog kukel KEMPPI

Novinky ve světe kukel. Koukněte kam se ubírá dnešní trend. Nové kukly již máme skladem a jsme připraveni za Vámi vyrazit. Neboj se kontaktovat svého obchodníka. více >>>
Dub12

AKCE FASTMIG X

Jak jsme slíbili tak jsme dodrželi. Přinášíme druhou akci v tomto roce, která bude trvat do 30.6.2019. Na druhé tři měsíce tohoto roku jsme si vzali do parády pulzní zdroje FASTMIG X a rozhodli jsme se Vám je nabídnout v následném akčním letáku. více >>>
archiv aktualit
© 2019 | ARC-H a.s. |  Doudlevecká 17, CZ 301 00 PLZEŇ | +420 377 221 145 | arc@arc-h.cz
Firma je zapojena do "Systému sdruženého plnění EKO-KOM", pod klientským číslem EK-F00027648.V ceně je zahrnut recyklační poplatek REMA systém (www.remasystem.cz). 
Torrimex Facebook

Kontakty